Nasze doswiadczenie – to Wasz sukces!

Transport lotniczy wielkogabarytowego ładunku niebezpiecznego (4,5 tony) z USA do Mińska na 11 dni przed Nowym Rokiem

Transport lotniczy wielkogabarytowego ładunku niebezpiecznego (4,5 tony) z USA do Mińska na 11 dni przed Nowym Rokiem

Oprócz właściwości ładunku, transport ten był utrudniony przez warunki pogodowe: wiele portów lotniczych Europy i Ameryki cierpiało z przyczyny obfitych opadów śniegu, a same loty były utrudnione. Oprócz tego przeważająca większość portów lotniczych wprowadziła embargo na ładunki eksportowe. Priorytet oddano przewozom pasażerskim i pocztowym. Przewożono tylko pilne ładunki i w wyższych taryfach… 

1.jpg2.jpg

Sprężarka dieslowa dla maszyn wiertniczych o wadze 4488 kg, wymiarach 345х220х203 i objętości 15 m³ oczekiwała na wysyłkę z magazynu w Michigan-City, Indiana. Miejsce docelowe — Narodowy Port Lotniczy Mińsk. Wymiary i waga ładunku, a przede wszystkim 9 klasa zagrożenia nakładały wiele ograniczeń na możliwość jego dostawy w jakimkolwiek przyśpieszonym trybie.
Warunki dostawy: ładunek powinien zostać dostarczony przed 31 grudnia. W przypadku opóźnienia w dostawie odbiorca końcowy już nie miałby możliwości opłaty tego towaru. Zleceniodawca mógł zaryzykować i zamówić dostawę tylko będąc całkowicie pewnym firmy przewoźnika i wierząc jej zapewnieniom. Zaufał firmie TELS.
Dostawa ładunku została zorganizowana przez Dział Transportu Lotniczego.
Trasa ładunku z uwzględnieniem wszystkich zewnętrznych uwarunkowań została przygotowana następująca:
  1. Auto: Michigan-City, Indiana – Magazyn Roselle, New Jersey
  2. Auto: Roselle, New Jersey – New York (JFK Airport)
  3. Air: New York – Hamilton, Canada (Hamilton Civic Airport)
  4. Air: Hamilton, Canada – Katowice, Poland Pyrzowice Airport
  5. Auto: Katowice, Poland – Warszawa (Okęcie Airport)
  6. Auto: Warszawa – Minsk (National Airport Minsk)
    3.jpg

Ostatecznie ładunek został dostarczony w ciągu 11 dni. W Narodowym Porcie Lotniczym Mińsk kierownik Działu Transportu Lotniczego Jurij Szydłowskij musiał samodzielnie zorganizować rozładunek agregatu przy pomocy dźwigu samochodowego, ponieważ w porcie lotniczym zabrakło sprzętu wymaganego do rozładowania takiego ładunku. 

4.jpg

Zleceniodawca był bardzo zadowolony z szybkości i ceny dostawy.
W wyniku kolejne trzy ładunki ze Stanów oczekują w kolejce, a Dział Transportu Lotniczego jest gotowy do realizacji nowych trudnych projektów. 


Back to the list


Proszę o telefon

Aktualności TELS

29.06.2020 TELS otrzymała wysoką ocenę w dziedzinie CSR

Szanowni współpracownicy i partnerzy, z dumą informujemy, że w tym roku nasza spółka przeszła audyt zgodności z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), otrzymując Srebrny Medal i zajmując honorowe miejsce w TOP 25% wśród wszystkich firm, które przechodzą ocenę zgodności CSR na platformie EcoVadis.

16.06.2020 Obowiązkowe znakowanie obuwia i leków w Federacji Rosyjskiej rozpocznie się od 1 lipca

Data rozpoczęcia obowiązywania obowiązkowego znakowania leków, obuwia i papierosów kodami Data Matrix z rejestracją w systemie "Честный ЗНАК" (Chestnyy ZNAK) przenosić się dłużej nie będzie.

12.02.2020 W głąb lądu do Chin po ładunek na pojazdach TELS

Od stycznia 2019 r. rosyjscy międzynarodowi przewoźnicy drogowi otrzymali możliwość przewozu towarów w głąb lądu do Chin. W rzeczywistości do tej pory tylko kilka firm transportowych było w stanie zorganizować transport do / z Chin wykraczając poza 50-kilometrową strefę. Eksperci TELS opowiadają o specyfice pracy przewoźnika drogowego na tym rynku.

Mapa strony