Nasze doswiadczenie – to Wasz sukces!

Transport lotniczy wielkogabarytowego ładunku niebezpiecznego (4,5 tony) z USA do Mińska na 11 dni przed Nowym Rokiem

Transport lotniczy wielkogabarytowego ładunku niebezpiecznego (4,5 tony) z USA do Mińska na 11 dni przed Nowym Rokiem

Oprócz właściwości ładunku, transport ten był utrudniony przez warunki pogodowe: wiele portów lotniczych Europy i Ameryki cierpiało z przyczyny obfitych opadów śniegu, a same loty były utrudnione. Oprócz tego przeważająca większość portów lotniczych wprowadziła embargo na ładunki eksportowe. Priorytet oddano przewozom pasażerskim i pocztowym. Przewożono tylko pilne ładunki i w wyższych taryfach… 

1.jpg2.jpg

Sprężarka dieslowa dla maszyn wiertniczych o wadze 4488 kg, wymiarach 345х220х203 i objętości 15 m³ oczekiwała na wysyłkę z magazynu w Michigan-City, Indiana. Miejsce docelowe — Narodowy Port Lotniczy Mińsk. Wymiary i waga ładunku, a przede wszystkim 9 klasa zagrożenia nakładały wiele ograniczeń na możliwość jego dostawy w jakimkolwiek przyśpieszonym trybie.
Warunki dostawy: ładunek powinien zostać dostarczony przed 31 grudnia. W przypadku opóźnienia w dostawie odbiorca końcowy już nie miałby możliwości opłaty tego towaru. Zleceniodawca mógł zaryzykować i zamówić dostawę tylko będąc całkowicie pewnym firmy przewoźnika i wierząc jej zapewnieniom. Zaufał firmie TELS.
Dostawa ładunku została zorganizowana przez Dział Transportu Lotniczego.
Trasa ładunku z uwzględnieniem wszystkich zewnętrznych uwarunkowań została przygotowana następująca:
  1. Auto: Michigan-City, Indiana – Magazyn Roselle, New Jersey
  2. Auto: Roselle, New Jersey – New York (JFK Airport)
  3. Air: New York – Hamilton, Canada (Hamilton Civic Airport)
  4. Air: Hamilton, Canada – Katowice, Poland Pyrzowice Airport
  5. Auto: Katowice, Poland – Warszawa (Okęcie Airport)
  6. Auto: Warszawa – Minsk (National Airport Minsk)
    3.jpg

Ostatecznie ładunek został dostarczony w ciągu 11 dni. W Narodowym Porcie Lotniczym Mińsk kierownik Działu Transportu Lotniczego Jurij Szydłowskij musiał samodzielnie zorganizować rozładunek agregatu przy pomocy dźwigu samochodowego, ponieważ w porcie lotniczym zabrakło sprzętu wymaganego do rozładowania takiego ładunku. 

4.jpg

Zleceniodawca był bardzo zadowolony z szybkości i ceny dostawy.
W wyniku kolejne trzy ładunki ze Stanów oczekują w kolejce, a Dział Transportu Lotniczego jest gotowy do realizacji nowych trudnych projektów. 


Back to the list


Proszę o telefon

Aktualności TELS

24.11.2020 Logistyka 2020-2021: życie po pandemii

Dział analityki i badań marketingowych Grupy Kapitałowej TELS przeprowadził audyt marketingowy branży logistycznej w nowych warunkach. Niniejszy artykuł stanowi podsumowanie jednej z części raportu: trendów rynkowych, które ukształtowały się i umocniły w wyniku pandemii i które będą kształtować przyszłość logistyki transportu.

31.10.2020 Flota pojazdów TELS została uzupełniona nowymi pojazdami

W październiku bieżącego roku do floty pojazdów TELS trafiła nowa partia pojazdów ciężkich, składająca się z 7 pojazdów MAN z naczepami kurtynowymi KRONE MEGA Liner

23.10.2020 Globalni spedytorzy zwiększają przychody w obliczu maksymalnego spadku światowego handlu

Według danych firmy analitycznej Transport Intelligence pandemia koronawirusa doprowadziła do spadku wolumenu przewozów na rynku towarowych przewozów lotniczych i morskich o 11,6% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Mapa strony