Nasze doswiadczenie – to Wasz sukces!

Multimodalne transporty pojazdów samobieżnych z TELS

Multimodalne transporty pojazdów samobieżnych z TELS

„Każdy ładunek z dowolnego miejsca na świecie” — ten postulat odzwierciedlony również w misji firmy TELS, jest z pewnością realizowany przez specjalistów Działu Transportów Multimodalnych Mińskiego Oddziału.

Już w 2008 roku dział rozpoczął transporty ciężkiego wielkogabarytowego sprzętu samobieżnego. Wtedy był to buldożer, który dostarczono z Wilejki (Białoruś) do Konakry (Gwinea).

W 2009 roku odbył się pierwszy transport multimodalny z etapem dostawy żurawia samochodowego o wadze 14,5 ton na podwoziu samochodu Ural 43202 z Wilejki do Gwinei przez port w Sankt Petersburgu i Tilbury (Wielka Brytania).

W 2011 roku dla tego samego Zleceniodawcy została zorganizowana dostawa maszyny wiertniczej — samochodu KAMAZ ze sprzętem do wiercenia odwiertów — z Ukrainy do Gwinei. Ładunek przejechał samodzielnie z Kijowa do portu w Tallinnie, skąd odbył do portu w Hanko (Finlandia), po czym przepłynął do Anglii, gdzie został przeładowany i wysłany do portu w Konakry (Gwinea).

Dostawa tej maszyny wiertniczej okazała się trudnym zadaniem z dużą ilością nieprzewidzianych sytuacji. Najpierw specjalnie na żądanie ukraińskiego urzędu celnego trzeba było przedstawić dokumenty potwierdzające, że maszyna nie jest przeznaczona do wykorzystana w celach wojennych, a jedynie w celu wykonania badań geologicznych. Później w porcie Hanko przestał działać jeden z dwóch akumulatorów, a podczas próby uruchomienia samochodu zepsuł się rozrusznik. Należało zrealizować dostawę akumulatorów z Białorusi i zorganizować wyprawę specjalnego zespołu specjalistów, którzy mogli naprawić sprzęt. W sumie ten projekt trwał prawie 3 miesiące. Wszystkie dodatkowe koszty były pokryte przez Zleceniodawcę, który został zadowolony z realizacji zlecenia.

Osobliwością współpracy z danym Zleceniodawcą jest to, że z przyczyny specyfiki swojego biznesu przewozi głównie używany sprzęt o podwójnym przeznaczeniu, co powoduje dodatkowe trudności podczas przekraczania granic i odpraw celnych. Ale jak mówią pracownicy Działu Transportów Multimodalnych GS TELS: „rozwiązane trudne zadanie dodaje doświadczenia, wiedzy, zadowolenia i poczucia własnej wartości”.

Back to the list


Proszę o telefon

Aktualności TELS

07.09.2020 Oszuści się zaktywizowali: w jakich sytuacjach dochodzi do kradzieży ładunków?

Na tle wzrostu zdarzeń o charakterze przestępczym na rynku przewozów towarowych, Departament Prawny Grupy Kapitałowej TELS po raz kolejny przypomina swoim pracownikom i kontrahentom, jak ważne jest przestrzeganie „zasad prewencji” kradzieży ładunków oraz procedur dopuszczania podwykonawców do przewozu.

19.08.2020 TELS utrzymuje dodatnią dynamikę na tle ujemnych wskaźników rynkowych

Dział Marketingu Grupy TELS przedstawił kierownictwu firmy analizę pracy z klientami za pierwsze półrocze 2020 roku. Ogólne efekty współpracy przedstawiają się następująco: w I półroczu 2020 r., w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku, wzrost zleceń transportowych Grupy TELS wyniósł 5%, wzrost uzyskanego dochodu - 6%.

31.07.2020 Trzy opcje organizacji znakowania towarów importowanych do Rosji

Obecnie w Rosji trwają próby w zakresie rejestracji towarów w systemie „Честный ЗНАК” (Uczciwy ZNAK) z oznaczeniem kodami Data Matrix. Od 1 lipca 2020 r. obowiązkowe jest znakowanie wszystkich leków, butów i papierosów. Od 1 października 2020 r. obowiązek ten wejdzie w życie w zakresie perfum i wód toaletowych oraz artykułów fotograficznych, od 1 listopada - opon i felg, od 1 stycznia - artykułów przemysłu lekkiego.

Mapa strony