Nasze doswiadczenie – to Wasz sukces!

Multimodalne transporty pojazdów samobieżnych z TELS

Multimodalne transporty pojazdów samobieżnych z TELS

„Każdy ładunek z dowolnego miejsca na świecie” — ten postulat odzwierciedlony również w misji firmy TELS, jest z pewnością realizowany przez specjalistów Działu Transportów Multimodalnych Mińskiego Oddziału.

Już w 2008 roku dział rozpoczął transporty ciężkiego wielkogabarytowego sprzętu samobieżnego. Wtedy był to buldożer, który dostarczono z Wilejki (Białoruś) do Konakry (Gwinea).

W 2009 roku odbył się pierwszy transport multimodalny z etapem dostawy żurawia samochodowego o wadze 14,5 ton na podwoziu samochodu Ural 43202 z Wilejki do Gwinei przez port w Sankt Petersburgu i Tilbury (Wielka Brytania).

W 2011 roku dla tego samego Zleceniodawcy została zorganizowana dostawa maszyny wiertniczej — samochodu KAMAZ ze sprzętem do wiercenia odwiertów — z Ukrainy do Gwinei. Ładunek przejechał samodzielnie z Kijowa do portu w Tallinnie, skąd odbył do portu w Hanko (Finlandia), po czym przepłynął do Anglii, gdzie został przeładowany i wysłany do portu w Konakry (Gwinea).

Dostawa tej maszyny wiertniczej okazała się trudnym zadaniem z dużą ilością nieprzewidzianych sytuacji. Najpierw specjalnie na żądanie ukraińskiego urzędu celnego trzeba było przedstawić dokumenty potwierdzające, że maszyna nie jest przeznaczona do wykorzystana w celach wojennych, a jedynie w celu wykonania badań geologicznych. Później w porcie Hanko przestał działać jeden z dwóch akumulatorów, a podczas próby uruchomienia samochodu zepsuł się rozrusznik. Należało zrealizować dostawę akumulatorów z Białorusi i zorganizować wyprawę specjalnego zespołu specjalistów, którzy mogli naprawić sprzęt. W sumie ten projekt trwał prawie 3 miesiące. Wszystkie dodatkowe koszty były pokryte przez Zleceniodawcę, który został zadowolony z realizacji zlecenia.

Osobliwością współpracy z danym Zleceniodawcą jest to, że z przyczyny specyfiki swojego biznesu przewozi głównie używany sprzęt o podwójnym przeznaczeniu, co powoduje dodatkowe trudności podczas przekraczania granic i odpraw celnych. Ale jak mówią pracownicy Działu Transportów Multimodalnych GS TELS: „rozwiązane trudne zadanie dodaje doświadczenia, wiedzy, zadowolenia i poczucia własnej wartości”.

Back to the list


Proszę o telefon

Aktualności TELS

16.06.2020 Obowiązkowe znakowanie obuwia i leków w Federacji Rosyjskiej rozpocznie się od 1 lipca

Data rozpoczęcia obowiązywania obowiązkowego znakowania leków, obuwia i papierosów kodami Data Matrix z rejestracją w systemie "Честный ЗНАК" (Chestnyy ZNAK) przenosić się dłużej nie będzie.

12.02.2020 W głąb lądu do Chin po ładunek na pojazdach TELS

Od stycznia 2019 r. rosyjscy międzynarodowi przewoźnicy drogowi otrzymali możliwość przewozu towarów w głąb lądu do Chin. W rzeczywistości do tej pory tylko kilka firm transportowych było w stanie zorganizować transport do / z Chin wykraczając poza 50-kilometrową strefę. Eksperci TELS opowiadają o specyfice pracy przewoźnika drogowego na tym rynku.

03.02.2020 TELS: kiedy własny sukces ułatwia biznes innym

W tym roku miało miejsce kolejne wyjątkowe wydarzenie: TELS we współpracy z GreenLine otworzyło przedstawicielstwo MAN w pobliżu Smoleńska (wieś Kamenka).

Mapa strony