Nasze doswiadczenie – to Wasz sukces!

Multimodalne transporty pojazdów samobieżnych z TELS

Multimodalne transporty pojazdów samobieżnych z TELS

„Każdy ładunek z dowolnego miejsca na świecie” — ten postulat odzwierciedlony również w misji firmy TELS, jest z pewnością realizowany przez specjalistów Działu Transportów Multimodalnych Mińskiego Oddziału.

Już w 2008 roku dział rozpoczął transporty ciężkiego wielkogabarytowego sprzętu samobieżnego. Wtedy był to buldożer, który dostarczono z Wilejki (Białoruś) do Konakry (Gwinea).

W 2009 roku odbył się pierwszy transport multimodalny z etapem dostawy żurawia samochodowego o wadze 14,5 ton na podwoziu samochodu Ural 43202 z Wilejki do Gwinei przez port w Sankt Petersburgu i Tilbury (Wielka Brytania).

W 2011 roku dla tego samego Zleceniodawcy została zorganizowana dostawa maszyny wiertniczej — samochodu KAMAZ ze sprzętem do wiercenia odwiertów — z Ukrainy do Gwinei. Ładunek przejechał samodzielnie z Kijowa do portu w Tallinnie, skąd odbył do portu w Hanko (Finlandia), po czym przepłynął do Anglii, gdzie został przeładowany i wysłany do portu w Konakry (Gwinea).

Dostawa tej maszyny wiertniczej okazała się trudnym zadaniem z dużą ilością nieprzewidzianych sytuacji. Najpierw specjalnie na żądanie ukraińskiego urzędu celnego trzeba było przedstawić dokumenty potwierdzające, że maszyna nie jest przeznaczona do wykorzystana w celach wojennych, a jedynie w celu wykonania badań geologicznych. Później w porcie Hanko przestał działać jeden z dwóch akumulatorów, a podczas próby uruchomienia samochodu zepsuł się rozrusznik. Należało zrealizować dostawę akumulatorów z Białorusi i zorganizować wyprawę specjalnego zespołu specjalistów, którzy mogli naprawić sprzęt. W sumie ten projekt trwał prawie 3 miesiące. Wszystkie dodatkowe koszty były pokryte przez Zleceniodawcę, który został zadowolony z realizacji zlecenia.

Osobliwością współpracy z danym Zleceniodawcą jest to, że z przyczyny specyfiki swojego biznesu przewozi głównie używany sprzęt o podwójnym przeznaczeniu, co powoduje dodatkowe trudności podczas przekraczania granic i odpraw celnych. Ale jak mówią pracownicy Działu Transportów Multimodalnych GS TELS: „rozwiązane trudne zadanie dodaje doświadczenia, wiedzy, zadowolenia i poczucia własnej wartości”.

Back to the list


Proszę o telefon

Aktualności TELS

24.11.2020 Logistyka 2020-2021: życie po pandemii

Dział analityki i badań marketingowych Grupy Kapitałowej TELS przeprowadził audyt marketingowy branży logistycznej w nowych warunkach. Niniejszy artykuł stanowi podsumowanie jednej z części raportu: trendów rynkowych, które ukształtowały się i umocniły w wyniku pandemii i które będą kształtować przyszłość logistyki transportu.

31.10.2020 Flota pojazdów TELS została uzupełniona nowymi pojazdami

W październiku bieżącego roku do floty pojazdów TELS trafiła nowa partia pojazdów ciężkich, składająca się z 7 pojazdów MAN z naczepami kurtynowymi KRONE MEGA Liner

23.10.2020 Globalni spedytorzy zwiększają przychody w obliczu maksymalnego spadku światowego handlu

Według danych firmy analitycznej Transport Intelligence pandemia koronawirusa doprowadziła do spadku wolumenu przewozów na rynku towarowych przewozów lotniczych i morskich o 11,6% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Mapa strony