Nasze doswiadczenie – to Wasz sukces!

Kompleksowa usługa w zakresie dostawy i odprawy celnej ładunku w Rosji

9.jpg

Kompleksowa usługa multimodalnego transportu sprzętu elektrotechnicznego z Chin do Moskwy przez port w Noworosyjsku została opracowana i zrealizowana przez specjalistów Działu Sprzedaży i Działu Transportów Multimodalnych. Odprawa celna ładunku została dokonana w Możajsku za pomocą partnera Departamentu Transportów Multimodalnych.

Nasz zleceniodawca, który jest importerem sprzętu elektrotechnicznego do Rosji, przedstawił konieczny warunek współpracy — świadczenie kompleksowej usługi w zakresie dostawy ładunku z Chin oraz odprawy celnej na terenie Rosji.

W celu wyboru solidnego partnera w odprawie celnej w Rosji przeprowadzono negocjacje z 7 agentami celnymi. Proces ten był dosyć trudnym, ponieważ odprawa chińskich ładunków w większości przypadków jest procesem problematycznym: zgłoszona wartość ładunków jest niska, dlatego funkcjonariusze celni zwracają na nie szczególną uwagę. Oczywiście, opóźnienia na urzędach celnych są sprawą powszechną. Tydzień — prawie standard. Nie wszyscy agenci celni w ogóle podejmują się odpraw ładunków z Chin.

W wyniku udało się znaleźć bardzo dobrego partnera — firmę „STT broker”. Są to prawdziwi profesjonaliści. Nawet biorąc pod uwagę to, że na urzędzie celnym powstały jednak niezgodności, odprawa została zrealizowana w ciągu trzech dni. Dla naszego Zleceniodawcy, który już miał do czynienia z przypadkami dwutygodniowego opóźnienia, te trzy dni były po prostu „szczęściem”, i z łatwością z własnej inicjatywy zgodził się opłacić postój pojazdu. Zleceniodawca był z nas bardzo zadowolony.

Ładunek był trudny — sprzęt elektrotechniczny. Samych kodów było blisko 20, pozycji — kilkakrotnie więcej. Jak to często się zdarza, za pierwszym razem przy dopracowaniu procesu technologicznego na urzędzie celnym miały miejsca niezgodności: coś Zleceniodawca pomylił z płatnościami, jakieś inne dokumenty wysłano… Skutkowało to trzydniowym opóźnieniem. Jeżeli by nie było tych drobnych niezgodności, dostawa byłaby po prostu idealną. Ale i te trzy dni opóźnienia dla ładunku z Chin są szczęśliwym zakończeniem procesu, o wiele krótszym od statystycznego postoju. 


Back to the list


Proszę o telefon

Aktualności TELS

29.06.2020 TELS otrzymała wysoką ocenę w dziedzinie CSR

Szanowni współpracownicy i partnerzy, z dumą informujemy, że w tym roku nasza spółka przeszła audyt zgodności z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), otrzymując Srebrny Medal i zajmując honorowe miejsce w TOP 25% wśród wszystkich firm, które przechodzą ocenę zgodności CSR na platformie EcoVadis.

16.06.2020 Obowiązkowe znakowanie obuwia i leków w Federacji Rosyjskiej rozpocznie się od 1 lipca

Data rozpoczęcia obowiązywania obowiązkowego znakowania leków, obuwia i papierosów kodami Data Matrix z rejestracją w systemie "Честный ЗНАК" (Chestnyy ZNAK) przenosić się dłużej nie będzie.

12.02.2020 W głąb lądu do Chin po ładunek na pojazdach TELS

Od stycznia 2019 r. rosyjscy międzynarodowi przewoźnicy drogowi otrzymali możliwość przewozu towarów w głąb lądu do Chin. W rzeczywistości do tej pory tylko kilka firm transportowych było w stanie zorganizować transport do / z Chin wykraczając poza 50-kilometrową strefę. Eksperci TELS opowiadają o specyfice pracy przewoźnika drogowego na tym rynku.

Mapa strony