Nasze doswiadczenie – to Wasz sukces!

Kompleksowa usługa w zakresie dostawy i odprawy celnej ładunku w Rosji

9.jpg

Kompleksowa usługa multimodalnego transportu sprzętu elektrotechnicznego z Chin do Moskwy przez port w Noworosyjsku została opracowana i zrealizowana przez specjalistów Działu Sprzedaży i Działu Transportów Multimodalnych. Odprawa celna ładunku została dokonana w Możajsku za pomocą partnera Departamentu Transportów Multimodalnych.

Nasz zleceniodawca, który jest importerem sprzętu elektrotechnicznego do Rosji, przedstawił konieczny warunek współpracy — świadczenie kompleksowej usługi w zakresie dostawy ładunku z Chin oraz odprawy celnej na terenie Rosji.

W celu wyboru solidnego partnera w odprawie celnej w Rosji przeprowadzono negocjacje z 7 agentami celnymi. Proces ten był dosyć trudnym, ponieważ odprawa chińskich ładunków w większości przypadków jest procesem problematycznym: zgłoszona wartość ładunków jest niska, dlatego funkcjonariusze celni zwracają na nie szczególną uwagę. Oczywiście, opóźnienia na urzędach celnych są sprawą powszechną. Tydzień — prawie standard. Nie wszyscy agenci celni w ogóle podejmują się odpraw ładunków z Chin.

W wyniku udało się znaleźć bardzo dobrego partnera — firmę „STT broker”. Są to prawdziwi profesjonaliści. Nawet biorąc pod uwagę to, że na urzędzie celnym powstały jednak niezgodności, odprawa została zrealizowana w ciągu trzech dni. Dla naszego Zleceniodawcy, który już miał do czynienia z przypadkami dwutygodniowego opóźnienia, te trzy dni były po prostu „szczęściem”, i z łatwością z własnej inicjatywy zgodził się opłacić postój pojazdu. Zleceniodawca był z nas bardzo zadowolony.

Ładunek był trudny — sprzęt elektrotechniczny. Samych kodów było blisko 20, pozycji — kilkakrotnie więcej. Jak to często się zdarza, za pierwszym razem przy dopracowaniu procesu technologicznego na urzędzie celnym miały miejsca niezgodności: coś Zleceniodawca pomylił z płatnościami, jakieś inne dokumenty wysłano… Skutkowało to trzydniowym opóźnieniem. Jeżeli by nie było tych drobnych niezgodności, dostawa byłaby po prostu idealną. Ale i te trzy dni opóźnienia dla ładunku z Chin są szczęśliwym zakończeniem procesu, o wiele krótszym od statystycznego postoju. 


Back to the list


Proszę o telefon

Aktualności TELS

07.09.2020 Oszuści się zaktywizowali: w jakich sytuacjach dochodzi do kradzieży ładunków?

Na tle wzrostu zdarzeń o charakterze przestępczym na rynku przewozów towarowych, Departament Prawny Grupy Kapitałowej TELS po raz kolejny przypomina swoim pracownikom i kontrahentom, jak ważne jest przestrzeganie „zasad prewencji” kradzieży ładunków oraz procedur dopuszczania podwykonawców do przewozu.

19.08.2020 TELS utrzymuje dodatnią dynamikę na tle ujemnych wskaźników rynkowych

Dział Marketingu Grupy TELS przedstawił kierownictwu firmy analizę pracy z klientami za pierwsze półrocze 2020 roku. Ogólne efekty współpracy przedstawiają się następująco: w I półroczu 2020 r., w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku, wzrost zleceń transportowych Grupy TELS wyniósł 5%, wzrost uzyskanego dochodu - 6%.

31.07.2020 Trzy opcje organizacji znakowania towarów importowanych do Rosji

Obecnie w Rosji trwają próby w zakresie rejestracji towarów w systemie „Честный ЗНАК” (Uczciwy ZNAK) z oznaczeniem kodami Data Matrix. Od 1 lipca 2020 r. obowiązkowe jest znakowanie wszystkich leków, butów i papierosów. Od 1 października 2020 r. obowiązek ten wejdzie w życie w zakresie perfum i wód toaletowych oraz artykułów fotograficznych, od 1 listopada - opon i felg, od 1 stycznia - artykułów przemysłu lekkiego.

Mapa strony