Nasze doswiadczenie – to Wasz sukces!

Kompleksowa usługa w zakresie dostawy i odprawy celnej ładunku w Rosji

9.jpg

Kompleksowa usługa multimodalnego transportu sprzętu elektrotechnicznego z Chin do Moskwy przez port w Noworosyjsku została opracowana i zrealizowana przez specjalistów Działu Sprzedaży i Działu Transportów Multimodalnych. Odprawa celna ładunku została dokonana w Możajsku za pomocą partnera Departamentu Transportów Multimodalnych.

Nasz zleceniodawca, który jest importerem sprzętu elektrotechnicznego do Rosji, przedstawił konieczny warunek współpracy — świadczenie kompleksowej usługi w zakresie dostawy ładunku z Chin oraz odprawy celnej na terenie Rosji.

W celu wyboru solidnego partnera w odprawie celnej w Rosji przeprowadzono negocjacje z 7 agentami celnymi. Proces ten był dosyć trudnym, ponieważ odprawa chińskich ładunków w większości przypadków jest procesem problematycznym: zgłoszona wartość ładunków jest niska, dlatego funkcjonariusze celni zwracają na nie szczególną uwagę. Oczywiście, opóźnienia na urzędach celnych są sprawą powszechną. Tydzień — prawie standard. Nie wszyscy agenci celni w ogóle podejmują się odpraw ładunków z Chin.

W wyniku udało się znaleźć bardzo dobrego partnera — firmę „STT broker”. Są to prawdziwi profesjonaliści. Nawet biorąc pod uwagę to, że na urzędzie celnym powstały jednak niezgodności, odprawa została zrealizowana w ciągu trzech dni. Dla naszego Zleceniodawcy, który już miał do czynienia z przypadkami dwutygodniowego opóźnienia, te trzy dni były po prostu „szczęściem”, i z łatwością z własnej inicjatywy zgodził się opłacić postój pojazdu. Zleceniodawca był z nas bardzo zadowolony.

Ładunek był trudny — sprzęt elektrotechniczny. Samych kodów było blisko 20, pozycji — kilkakrotnie więcej. Jak to często się zdarza, za pierwszym razem przy dopracowaniu procesu technologicznego na urzędzie celnym miały miejsca niezgodności: coś Zleceniodawca pomylił z płatnościami, jakieś inne dokumenty wysłano… Skutkowało to trzydniowym opóźnieniem. Jeżeli by nie było tych drobnych niezgodności, dostawa byłaby po prostu idealną. Ale i te trzy dni opóźnienia dla ładunku z Chin są szczęśliwym zakończeniem procesu, o wiele krótszym od statystycznego postoju. 


Back to the list


Proszę o telefon

Aktualności TELS

31.10.2020 Flota pojazdów TELS została uzupełniona nowymi pojazdami

W październiku bieżącego roku do floty pojazdów TELS trafiła nowa partia pojazdów ciężkich, składająca się z 7 pojazdów MAN z naczepami kurtynowymi KRONE MEGA Liner

23.10.2020 Globalni spedytorzy zwiększają przychody w obliczu maksymalnego spadku światowego handlu

Według danych firmy analitycznej Transport Intelligence pandemia koronawirusa doprowadziła do spadku wolumenu przewozów na rynku towarowych przewozów lotniczych i morskich o 11,6% w porównaniu z rokiem poprzednim.

18.09.2020 Zagrożenia i ograniczenia na rynku przewozów towarowych ze względu na kryzys polityczny na Białorusi

Kryzys polityczny w Republice Białorusi bez wątpienia doprowadzi do negatywnych konsekwencji gospodarczych dla samej republiki oraz z dużym prawdopodobieństwem - do zmian na rynku przewozów towarowych między Unią Europejską, a Federacją Rosyjską. W szczególności należy spodziewać się redystrybucji przepływów ładunków tranzytowych, jeśli Mińsk zrealizuje swoje groźby w odpowiedzi na sankcje ze strony Polski i krajów bałtyckich.

Mapa strony