Nasze doswiadczenie – to Wasz sukces!

Przewóz kosztownego sprzętu z Tajwanu dla fermy drobiu w Rosji

Przewóz kosztownego sprzętu z Tajwanu dla fermy drobiu w Rosji

W styczniu-lutym 2012 roku firma TELS zrealizowała dostawę projektową — transport ładunku w postaci sprzętu dla fermy drobiu. Zleceniodawcą została duża firma rosyjska. Sprzęt stanowiła taśmowa linia produkcyjna (do pakowania jaj) o wartości około 2,5 mln dolarów.  

Była to pierwsza sprzedaż usługi danemu Zleceniodawcy. Firma TELS na etapie składania ofert rywalizowała z innymi firmami logistycznymi. Z naszej strony zaproponowano kilka opcji przebiegu trasy oraz ceny dostawy ładunku. Ostatecznie wybrano naszą firmę. Firma TELS została określona przez Zleceniodawcę jako najbardziej solidna i profesjonalna dla realizacji skomplikowanego przewozu kosztownego ładunku, a reputacja TELS jako wystarczająco wysoka, żeby nie mając bezpośredniego doświadczenia ze współpracy z nami powierzyć to zlecenie. Ubezpieczenie  ładunku również powierzono naszej firmie.

Ładunek o objętości 11 kontenerów (10 High Cube oraz 1 dwudziestostopowy) na początku stycznia wypłynął z portu Taizhong (Tajwan). Przeładunek wykonano w Niemczech, port docelowy — Ryga, skąd transportem drogowym ładunek w stanie nienaruszonym i w uzgodnionym terminie został dostarczony Zleceniodawcy do rejonu narofomińskiego w obwodzie moskiewskim w trzeciej dekadzie lutego.

Osobliwością przewozu było to, że wszystkie jedenaście kontenerów trzeba było dostarczyć do Zleceniodawcy jednocześnie na podstawie wspólnego kompletu dokumentów. Należało z góry uzgodnić z kontrahentami obowiązkowe jednoczesne podstawienie pod załadunek jedenastu naczep do przewozu kontenerów, ponieważ niepodstawienie mogło spowodować powstanie dodatkowych kosztów w porcie.
 
Klient był zadowolony z realizacji zamówienia. Składając podziękowania pracownikom TELS, Zleceniodawca poinformował o tym, że przekazał swoim partnerom dane kontaktowe oraz pozytywne referencje dla firmy TELS.


Back to the list


Proszę o telefon

Aktualności TELS

12.02.2020 W głąb lądu do Chin po ładunek na pojazdach TELS

Od stycznia 2019 r. rosyjscy międzynarodowi przewoźnicy drogowi otrzymali możliwość przewozu towarów w głąb lądu do Chin. W rzeczywistości do tej pory tylko kilka firm transportowych było w stanie zorganizować transport do / z Chin wykraczając poza 50-kilometrową strefę. Eksperci TELS opowiadają o specyfice pracy przewoźnika drogowego na tym rynku.

03.02.2020 TELS: kiedy własny sukces ułatwia biznes innym

W tym roku miało miejsce kolejne wyjątkowe wydarzenie: TELS we współpracy z GreenLine otworzyło przedstawicielstwo MAN w pobliżu Smoleńska (wieś Kamenka).

31.01.2020 Tranzyt przez Federację Rosyjską towarów z krajów, które podjęły decyzję o sankcjach gospodarczych, będzie podlegał nowym zasadom

Rząd Federacji Rosyjskiej opracował specjalną procedurę tranzytu towarów z państw wdrażających politykę sankcyjną wobec Federacji Rosyjskiej.

Mapa strony