Nasze doswiadczenie – to Wasz sukces!

Przewóz kosztownego sprzętu z Tajwanu dla fermy drobiu w Rosji

Przewóz kosztownego sprzętu z Tajwanu dla fermy drobiu w Rosji

W styczniu-lutym 2012 roku firma TELS zrealizowała dostawę projektową — transport ładunku w postaci sprzętu dla fermy drobiu. Zleceniodawcą została duża firma rosyjska. Sprzęt stanowiła taśmowa linia produkcyjna (do pakowania jaj) o wartości około 2,5 mln dolarów.  

Była to pierwsza sprzedaż usługi danemu Zleceniodawcy. Firma TELS na etapie składania ofert rywalizowała z innymi firmami logistycznymi. Z naszej strony zaproponowano kilka opcji przebiegu trasy oraz ceny dostawy ładunku. Ostatecznie wybrano naszą firmę. Firma TELS została określona przez Zleceniodawcę jako najbardziej solidna i profesjonalna dla realizacji skomplikowanego przewozu kosztownego ładunku, a reputacja TELS jako wystarczająco wysoka, żeby nie mając bezpośredniego doświadczenia ze współpracy z nami powierzyć to zlecenie. Ubezpieczenie  ładunku również powierzono naszej firmie.

Ładunek o objętości 11 kontenerów (10 High Cube oraz 1 dwudziestostopowy) na początku stycznia wypłynął z portu Taizhong (Tajwan). Przeładunek wykonano w Niemczech, port docelowy — Ryga, skąd transportem drogowym ładunek w stanie nienaruszonym i w uzgodnionym terminie został dostarczony Zleceniodawcy do rejonu narofomińskiego w obwodzie moskiewskim w trzeciej dekadzie lutego.

Osobliwością przewozu było to, że wszystkie jedenaście kontenerów trzeba było dostarczyć do Zleceniodawcy jednocześnie na podstawie wspólnego kompletu dokumentów. Należało z góry uzgodnić z kontrahentami obowiązkowe jednoczesne podstawienie pod załadunek jedenastu naczep do przewozu kontenerów, ponieważ niepodstawienie mogło spowodować powstanie dodatkowych kosztów w porcie.
 
Klient był zadowolony z realizacji zamówienia. Składając podziękowania pracownikom TELS, Zleceniodawca poinformował o tym, że przekazał swoim partnerom dane kontaktowe oraz pozytywne referencje dla firmy TELS.


Back to the list


Proszę o telefon

Aktualności TELS

31.07.2020 Trzy opcje organizacji znakowania towarów importowanych do Rosji

Obecnie w Rosji trwają próby w zakresie rejestracji towarów w systemie „Честный ЗНАК” (Uczciwy ZNAK) z oznaczeniem kodami Data Matrix. Od 1 lipca 2020 r. obowiązkowe jest znakowanie wszystkich leków, butów i papierosów. Od 1 października 2020 r. obowiązek ten wejdzie w życie w zakresie perfum i wód toaletowych oraz artykułów fotograficznych, od 1 listopada - opon i felg, od 1 stycznia - artykułów przemysłu lekkiego.

29.06.2020 TELS otrzymała wysoką ocenę w dziedzinie CSR

Szanowni współpracownicy i partnerzy, z dumą informujemy, że w tym roku nasza spółka przeszła audyt zgodności z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), otrzymując Srebrny Medal i zajmując honorowe miejsce w TOP 25% wśród wszystkich firm, które przechodzą ocenę zgodności CSR na platformie EcoVadis.

16.06.2020 Obowiązkowe znakowanie obuwia i leków w Federacji Rosyjskiej rozpocznie się od 1 lipca

Data rozpoczęcia obowiązywania obowiązkowego znakowania leków, obuwia i papierosów kodami Data Matrix z rejestracją w systemie "Честный ЗНАК" (Chestnyy ZNAK) przenosić się dłużej nie będzie.

Mapa strony