Nasze doswiadczenie – to Wasz sukces!

Przewóz kosztownego sprzętu z Tajwanu dla fermy drobiu w Rosji

Przewóz kosztownego sprzętu z Tajwanu dla fermy drobiu w Rosji

W styczniu-lutym 2012 roku firma TELS zrealizowała dostawę projektową — transport ładunku w postaci sprzętu dla fermy drobiu. Zleceniodawcą została duża firma rosyjska. Sprzęt stanowiła taśmowa linia produkcyjna (do pakowania jaj) o wartości około 2,5 mln dolarów.  

Była to pierwsza sprzedaż usługi danemu Zleceniodawcy. Firma TELS na etapie składania ofert rywalizowała z innymi firmami logistycznymi. Z naszej strony zaproponowano kilka opcji przebiegu trasy oraz ceny dostawy ładunku. Ostatecznie wybrano naszą firmę. Firma TELS została określona przez Zleceniodawcę jako najbardziej solidna i profesjonalna dla realizacji skomplikowanego przewozu kosztownego ładunku, a reputacja TELS jako wystarczająco wysoka, żeby nie mając bezpośredniego doświadczenia ze współpracy z nami powierzyć to zlecenie. Ubezpieczenie  ładunku również powierzono naszej firmie.

Ładunek o objętości 11 kontenerów (10 High Cube oraz 1 dwudziestostopowy) na początku stycznia wypłynął z portu Taizhong (Tajwan). Przeładunek wykonano w Niemczech, port docelowy — Ryga, skąd transportem drogowym ładunek w stanie nienaruszonym i w uzgodnionym terminie został dostarczony Zleceniodawcy do rejonu narofomińskiego w obwodzie moskiewskim w trzeciej dekadzie lutego.

Osobliwością przewozu było to, że wszystkie jedenaście kontenerów trzeba było dostarczyć do Zleceniodawcy jednocześnie na podstawie wspólnego kompletu dokumentów. Należało z góry uzgodnić z kontrahentami obowiązkowe jednoczesne podstawienie pod załadunek jedenastu naczep do przewozu kontenerów, ponieważ niepodstawienie mogło spowodować powstanie dodatkowych kosztów w porcie.
 
Klient był zadowolony z realizacji zamówienia. Składając podziękowania pracownikom TELS, Zleceniodawca poinformował o tym, że przekazał swoim partnerom dane kontaktowe oraz pozytywne referencje dla firmy TELS.


Back to the list


Proszę o telefon

Aktualności TELS

21.12.2020 Potencjał sektorów rynku i ich zachowanie podczas pandemii

Kontynuujemy publikację wyników audytu marketingowego branży logistycznej w nowych warunkach. W niniejszym artykule poruszony zostanie temat potencjału różnych sektorów rynku i ich zachowania w sytuacjach kryzysowych, analogicznych do pandemii COVID-19.

24.11.2020 Logistyka 2020-2021: życie po pandemii

Dział analityki i badań marketingowych Grupy Kapitałowej TELS przeprowadził audyt marketingowy branży logistycznej w nowych warunkach. Niniejszy artykuł stanowi podsumowanie jednej z części raportu: trendów rynkowych, które ukształtowały się i umocniły w wyniku pandemii i które będą kształtować przyszłość logistyki transportu.

31.10.2020 Flota pojazdów TELS została uzupełniona nowymi pojazdami

W październiku bieżącego roku do floty pojazdów TELS trafiła nowa partia pojazdów ciężkich, składająca się z 7 pojazdów MAN z naczepami kurtynowymi KRONE MEGA Liner

Mapa strony