Wiadomości TELS

„Platon”: w Rosji – zwiększa się, w Finlandii – nie będzie w ogóle...

Rosyjski rząd odłożył zaplanowane od 1 lutego 2017 roku zwiększenie taryfy na przejazd samochodów ciężarowych o wielkiej ładowności po trasach federalnych w systemie „Platon” i ustanowił datę i wielkość kolejnego zwiększenia: 15 kwietnia koszt przejazdu wzrośnie do 3,06 rubli za kilometr (aktualny koszt wynosi 1,53 rub/km).

Hyperloop w Rosji: nowa technologia dostarczania ładunków. W przyszłośći...

Możliwie, już za cztery lata w Rosji pojawi się linia ultraszybkiego nadziemnego dostarczania ładunków.

Niemiecki biznes lokalizuje się w Rosji

Sytuacja z przeciągniętym przeciwstawieniem sankcjonowanym między UE a Federacją Rosyjską pobudziła biznes Niemiec do inwestowania we własną produkcję w Rosji, rozwijając potencjał wewnętrznego rynku logistycznego.

Rynek międzynarodowej logistyki transportu WNP: jutro to, co wczoraj... lub trudniej?

Rok 2016 się skończył, można określić stan rynku międzynarodowego transportu drogowego regionu euroazjatyckiego i spróbować zobaczyć, co nowy rok ma dla nas. (Określenie „region euroazjatycki” w tym przypadku oznacza rynek międzynarodowej logistyki transportu Europa – WNP, w którym Rosja jest oczywiście największym podmiotem stosunków gospodarczych ustalającym według swoich decyzji stan tego rynku.) Ogólny nastrój ekspertów — trudności sytuacji pomnażały się w ciągu ostatnich trzech lub czterech lat, i rok 2017 prawdopodobnie będzie kontynuowal tę tendencję.

TELS życzy Wesołych Świąt!

Z przyjemnością pozdrawiamy Was z okazji zbliżających się świątecznych dni i życzymy wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku! Niech Nowy Rok będzie pełen radości dla Was, Waszych rodzin i przyjaciół! Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę i życzymy Wam powodzenia, dobrobytu i sukcesów we wszystkich Waszych działaniach w 2017 roku! :)

Konfrontancję sankcyjną przedłużono. Będzie trwać do...?

W czwartek, 15 grudnia, przywódcy krajów członkowskich Unii Europejskiej uzgodnili przedłużenie sankcji ekonomicznych wobec Rosji jeszcze na półroku – o tym oznajmiono na konferencji prasowej Angeli Merkel i François Hollande’a w Brukseli na szczycie UE.

Eksport do UE transportem samochodowym spadł kosztem przewozów do Niderlandów

Po znacznym wzroście ekspotrowych przewozów samochodowych ładunku z Federacji Rosyjskiej do krajów Unii Europejskiej w pierwszym półroczu 2016 roku w porównywaniu z odpowiednim okresem w ubiegłym roku (+20%), w 3. Kwartale bieżącego roku odnotowano istnotny spadek. A zatem dodatnia dynamika eksportu z Rosji do UE za trzy kwartale 2016 roku w porównywaniu z odpowiednim okresem w ubiegłym roku zmniejszyła się do +7% (do 7,5 mln. t).

Sytuacja kryminalna na drogach Europy i Rosji się pogarsza

Tendencją ostatniego czasu jest wzrost przestępstw na trasach międzynarodowych i zwiększenie się ilości oszustw, związanych z przywłaszczeniem ładunków.

Sytuacja na rynku morskich przewozów kontenerowych Rosji i Ukrainy się poprawia

Porty kontenerowe Ukrainy w styczniu-wrześniu 2016 roku powiększyły przetwarzanie ładunków kontenerowych o 29% w porównywaniu do odpowiedniego okresu w ubiegłym roku, informuje Ministerstwo infrastruktury republiki. Całkiem w ciągu tego okresu przetworzono 454 tys. TEU. (W 2015 roku zmniejszenie przeładunku kontenerów w portach morskich Ukrainy wynosiło 30%).

Przewozy akumulatorów litowo-jonowych transportem lotniczym od kwietnia 2016 roku. Co się zmieniło w procesach dostawy?

Od 1 kwietnia 2016 roku ICAO (Organizacja Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego) zakazała przewóz komercyjnych partii akumulatorów (baterii litowo-jonowych) w ładowniach pasażerskich statków powietrznych, jednocześnie ustanowiając bardziej rygorystyczne warunki przewozu tych towarów przez samoloty ciężarowe.

Białoruś zwiększyła import mleka i śmietanki w 7,6 razy

W 1. półroczu 2016 roku do Republiki Białoruś z krajów Unii Europejskiej komunikacją samochodową przewieziono 1430 tys. ładunków – na 15,3% mniej, niż w analogicznym okresie w ubiegłym roku.

Rynek transportu samochodowego w UE – Federacji Rosyjskiej w pierwszym półroczu 2016 r.

W pierwszym półroczu 2016 r. z krajów Unii Europejskiej do Federacji Rosyjskiej komunikacją samochodową wwieziono 4507 tysięcy ton ładynków. W porównywaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku zmniejszenie wielkości importu wyniosło 6,1%.

Odznacza się wyraźny wzrost przewozów ładunków w transporcie samochodowym między Ukrainą a UE

Na rynku samochodowych przewozów ładunków między krajami Unii Europejskiej a Ukrainą w 2016 zaobserwowano wzrost o +20,3% w kierunku importu do Ukrainy i +6,9% w kierunku eksportu w porównaniu do analogicznego okresu w zeszłym roku.

Optymistyczne tendencje na rynku samochodowych przewozów ładunków w Rosji

Rosyjski rynek samochodowych przewozów ładunków w ciągu pierwszego półrocza 2016 roku wykazywał cały szereg pozytywnych tendencji.

Ładunek drobnicowy z Europy na Ukrainę w ciągu 4 dni

Grupa Spółek TELS rozwija swoje możliwości w w kierunku dostawy ładunków drobnicowych z Europy na Ukrainę. Dzięki ustawionym schematom logistycznym dzisiaj dostawa praktycznie jakichkolwiek rodzajów ładunków drobnicowych do Kijowa i innych regionów Ukrainy zajmuje minimalnie krótki czas.

Nowe MEGAmożliwości dla Klientów TELS

W ciągu pierwszych dwóch miesięcy 2016 roku flota firmy TELS wzbogaciła się o 20 szt. nowych pojazdów ciężarowych: samochody z naczepami typu MEGA w istotny sposób zwiększają dla Klientów korzyści i udogodnienia płynące ze współpracy z naszą firmą.

Udział TELS w rynku usług logistycznych wzrasta

Analiza porównawcza własnych danych analitycznych Grupy TELS oraz danych Eurostat wykazała wzrost udziału firmy w rynku przewozów towarowych transportem drogowym w relacji UE-WNP.

Oddział TELS w Wielkiej Brytanii zwiększa obrót towarowy z krajami europejskimi i WNP

Wynikiem poszerzenia w 2015 roku struktury operacyjnej londyńskiego oddziału Grupy TELS stał się znaczący wzrost liczby przewozów drogowych, organizowanych przez firmę TELS pomiędzy Wielką Brytanią a innymi krajami, w szczególności tymi, gdzie są również obecne oddziały firmy TELS.

TELS zwiększa własne możliwości przewozowe na liniach z Europy do Kazachstanu

Warunki funkcjonowania tego kierunku przewozów nakładają podwyższone wymagania wobec stanu i wyposażenia pojazdów.

TELS przeprowadza optymalizację przewozów ładunków drobnicowych z Europy

Modernizacja organizacyjno-technologiczna pozwoli na przyśpieszyć odbiór, konsolidację oraz dostawę ładunków drobnicowych z Europy do Krajów WNP.