Wiadomości TELS

WTO, podobnie jak MFW, również obniżyła prognozę wzrostu handlu międzynarodowego

Światowa Organizacja Handlu (WTO) obniżyła prognozę tempa wzrostu handlu międzynarodowego do 3,9% w roku 2018 oraz do 3,7% w roku 2019 (w kwietniu WTO spodziewała się wzrostu handlu międzynarodowego o 4,4% w roku bieżącym i o 4% w roku 2019). W porównaniu do roku 2017 (4,7%) tempo wzrostu znacząco spowalnia.

TELS weźmie udział w targach TransPoland 2018

Adres: Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14 (EXPO XXI) 
Godziny otwarcia: 10:00-16:30 (6-7 listopada); 10:00-15:00 (8 listopada)
Stoisko Grupy TELS: B32

„Latamy kiedy chcemy!” Co oznacza „rzetelność przewoźnika” w lotniczym transporcie towarów?

Jak można połączyć procesy logistyczne z zastosowaniem transportu lotniczego z procesami planowania i prognozowania? Swoim doświadczeniem dzielą się specjaliści z Działu przewozów lotniczych Grupy TELS.

Studium przypadku Project Cargo: obiekty o długości 33 m i wadze 104 t z Polski do Białorusi przez Ukrainę

Project Cargo oznacza dostawy skomplikowanych ładunków, takich jak linie produkcyjne, duże partie sprzętu, fabryki itp., jak również przewozy wielkogabarytowych i ciężkich ładunków, wymagające dogłębnego zbadania trasy, oraz zakładające możliwość ingerencji w infrastrukturę drogową.Specjaliści Grupy TELS zdobyli ogromne doświadczenie w zakresie różnych projektów logistycznych. Poniżej przedstawiamy studium przypadku jednej z takich dostaw.

Studium przypadku: dostawa lotnicza z Chin do Rosji 67 bębnów surowca do produkcji wyrobów perfumeryjnych

Realizacja zadań niestandardowych w segmencie dostaw ładunków transportem lotniczym – to sprawa codzienna dla specjalistów Grupy TELS. Przedstawiamy studium przypadku jednej z takich dostaw, gdzie sam transport ładunku był właściwie najmniejszym problemem spośród całego szeregu innych pilnych zadań.

Deficyt kierowców międzynarodowych – trend wzrostowy o negatywnym odcieniu

W społeczności logistycznej od dawną krąży temat deficytu zawodowych kierowców. Najnowsze dane statystyczne świadczą o tym, że zaistniała sytuacja to nie są jedynie okresowe trudności, lecz trend wzrostowy o negatywnym odcieniu.

Co czeka rynek morskich przewozów kontenerowych w 2018 roku

Kierownik Departamentu transportów multimodalnych Grupy TELS Eugeny Deshchenya – o tym, jak będzie wyglądał rynek morskich przewozów kontenerowych w nowym roku i jakiej dynamiki stawek należy się spodziewać

Myślenie projektowe (design-thinking) w codziennej pracy specjalistów ds. logistyki

Olga Zhinko, HR-Dyrektor Grupy TELS:

«Zaryzykuję stwierdzenia, że twórcze podejście w codziennej pracy specjalistów ds. logistyki stanowi obecnie jedną z kluczowych umiejętności, umożliwiającą skuteczne radzenie sobie z postawionymi zadaniami».

Logistyka 4.0: za 2-3 lata wszystko może zmienić się nie do poznania

Grupa TELS zapewnia kompleksowe usługi w zakresie organizacji przewozów międzynarodowych wszystkimi rodzajami transportu. Już od 16 lat eksperci dzielą się swoim doświadczeniem w dziedzinie logistyki transportowej: przeglądają i komentują kluczowe wydarzenia, analizują rynek usług transportowo-logistycznych, robią prognozy na temat jego rozwoju. 

Case-study: schemat nieprzerwanych dostaw tłuszczy spożywczych w warunkach krótkoterminowego planowania potrzeb produkcyjnych.

W celu zmniejszenia kosztów składowania surowców, naszym Klientom często rodzą się pomysły dopasowania produkcji i logistyki w taki sposób, aby dostawy wymaganych ilości surowców odbywały się w ściśle określonym czasie. Taka usługa już nikogo nie dziwi na rynku usług transportowo-logistycznych, ale wszystko komplikuje się, kiedy surowiec wymaga określonych warunków transportu, a dostawa powinna zostać zrealizowana w warunkach krótkoterminowego planowania potrzeb produkcyjnych.

Trendy w rozwoju logistyki transportowej na podstawie targów TransPoland-2017

W listopadzie 2017 r. Grupa TELS wzięła udział w targach TransPoland w Warszawie jako wystawca. W tym roku targi połączyły 190 wystawców oraz ponad 6000 uczestników z 34 krajów.Grupa TELS dzieli się swoim poglądem na szereg właściwości bieżącego stanu oraz trendów w rozwoju europejskiego rynku usług transportowo-logistycznych. 

Studium przypadku: Pilne dostarczenie wyrobów farmaceutycznych z Francji do Rosji w warunkach deficytu dostępnych pojazdów

Transport wyrobów farmaceutycznych zazwyczaj wymaga ścisłego przestrzegania temperatury. W przypadku organizacji dostaw tego rodzaju towarów do krajów EUG z bliskich rejonów Europy, poszukiwanie dostępnych pojazdów chłodniczych zazwyczaj nie sprawia problemu. Natomiast jeśli chodzi o dostawy z dalszych rejonów Unii Europejskiej, to poszukiwania chłodni na tych kierunkach zawsze wiążą się z trudnościami, szczególnie na tle wzrostów rynkowych.